Już jesienią tego roku rusza III edycja projektu Małopolska Sieć Sukcesorów! Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie: https://forms.gle/gSMPx1cZ8KQsFeHL8

Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2024!

czwartek, 06 czerwiec 2024 13:36

Ministrowie z wizytą w naszej Izbie

4 czerwca to wyjątkowy dzień, nie tylko dla naszej izby, ale także dla całego rzemiosła polskiego. Na zaproszenie prezesa MIRiP Janusza Kowalskiego, to właśnie w tym dniu, w sali konferencyjnej naszej izby padły ważne deklaracje dotyczące zmian w ustawie o rzemiośle ze strony wiceministrów: Jacka Tomczaka - Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ireneusza Rasia - Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czwartek, 06 czerwiec 2024 11:48

Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

W związku ze zbilżającą się Pielgrzymką Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, organizowaną przez Beskidzką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku – Białej w dniu 30 czerwca  przesyłamy  Państwu program oraz plakat.

ZUS przesłał plakat informacyjny dotyczący dyżurów telefonicznych dla klientów ZUS organizowanych w czerwcu 2024 r. przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie.

Zapraszamy do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów krakowskiego oddziału ZUS

Informujemy, że w dniu 31.05.2024 budynek Izby będzie nieczynny.

Komisja Konkursowa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, po przeprowadzeniu w dniu 10 maja 2024 r. etapu regionalnego Konkursu pod hasłem „Jakie znasz zawody” wybrała zwycięskie prace!

W niedzielę, 26 maja 2024 roku w Krakowie uroczyście obchodzono Święto Rzemiosła. Z tej okazji w Bazylice Mariackiej odprawiona została msza święta, rzemieślnicy złożyli kwiaty przy tablicach upamiętniających tragiczną śmierć Walentego Badlaka i przysięgę Tadeusza Kościuszki. Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym członkom cechów i osobom zasłużonym dla rzemiosła.

środa, 22 maj 2024 13:00

II Rzemieślniczy Piknik Rodzinny!

18 maja 2024 r., na stadionie Juvenii przy ul. Na Błoniach 7 w Krakowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie - II Piknik Rzemieślniczy, zorganizowany przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości, we współpracy z Zespołem Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Rzemieślniczym i Klubem Sportowym Juvenia.

niedziela, 19 maj 2024 15:15

Piknik Rzemiosła i Przedsiębiorców

W sobotę, 18 maja 2024 r. Na stadionie Juvenii w Krakowie odbył się Piknik Rzemiosła i Przedsiębiorców. Pogoda dopisała, świetnie się bawiło ponad sto osób. Piknik zorganizowała Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy współpracy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Gości, w tym posłów na Sejm RP Rafa Komarewicza i Pawła Śliza witał w imieniu organizatorów prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.

W piątek, 17 maja 2024 roku oficjalnie otwarto Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, a realizatorem firma Artim. Swoje wyroby oferują w blisko 70 stoiskach rzemieślnicy i kupcy z małopolski, ale także z zagranicy np. z Węgier.

Prosimy o rozpowszechnienie informacji o nadchodzących "Targach Pracy i Przedsiębiorczości — Majówka z pracą”, które odbędą się 22 maja 2024 roku. To ważne wydarzenie, które zostało stałym punktem w kalendarzu zawodowym Krakowa. Dziękujemy z góry za wsparcie w promocji tego wydarzenia, które ma realny wpływ na lokalny rynek pracy.

Poniżej zamieszczamy wszelkie przydatne linki, natomiast w załączniku znajdują się grafiki promujące  w. w. wydarzenie:

Wydarzenie na FB
<https://www.facebook.com/events/3690544517848190/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5b%5d%7D&locale=pl_PL
Strona internetowa Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
Fanpage FB Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Radosław Strzelecki
Inspektor Powiatowy

social facebook iconDołącz do wydarzenia na Facebooku (klikając TUTAJ)social facebook icon

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców na wyjątkowy II Rzemieślniczy Piknik Rodzinny! Jest to już druga edycja Pikniku organizowana przez MIRiP. Piknik odbędzie się 18 maja 2024 w godzinach 10:00 - 14:00 na stadionie Juvenii, ul. Na Błoniach 7 w Krakowie.

Podczas Pikniku dzieci będą mogły:

- zobaczyć jak wygląda WARSZTAT RZEMIEŚLNICZY i na czym polega PRACA RZEMIEŚLNIKA;

- ulepić naczynia z gliny;

- wziąć udział w zajęciach z decoupage;

- samodzielnie wykonać zabawki z drewna;

- zjechać na olbrzymiej DMUCHANEJ ZJEŻDŻALNI;

- stworzyć makramy;

- pomalować swoje buźki;

- pograć w gry zespołowe;

- wziąć udział w licznych konkursach.

Ponadto każdy uczestnik wydarzenia otrzyma WATĘ CUKROWĄ! Na terenie wydarzenia znajdować się będą specjalne namioty, w którym przedstawiciele MIRiP będą promować naukę zawodu w rzemiośle oraz organizować zajęcia rzemieślnicze. Dodatkowo na terenie obiektu będą rozstawione zdjęcia wykonane w zakładach rzemieślniczych z opisami poszczególnych zawodów. Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY. Serdecznie zapraszamy!