poniedziałek, 19 marzec 2018 15:56

Medale św. Józefa dla marszałka Jacka Krupy i mistrza kominiarskiego Henryka Kawalca

Prezes Janusz Kowalski reprezentował Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości na uroczystościach z okazji świeta patrona rzemieślników budowlanych św. Józefa. Prezes Janusz Kowalski odznaczył króla kurkowego Piotra M. Mikosza "Europejczyka" Honorową Odznaką Rzemiosła.

Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych i Małopolska Izba Budowlanych w Krakowie od 2000 roku przyznają własną nagrodę, medal św. Józefa - patrona budowlanych. Corocznie przyznawane są dwa medale, jeden dla osoby szczególnie zasłużonej dla miasta i województwa, drugi dla rzemieślnika z branży budowlanej. Pierwszy taki medal w 2000 roku wręczono Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Rzymie. Twórca wyróznienia jest prof. Jerzy Nowakowski.
Oficjalna część uroczystości odbyła się w sali Małopolskiej Izby Budowlanych przy placu Wolnica. Przewodniczący Kapituły Medalu św. Józefa Janusz Chwajoł przywitał gości oraz zebranych rzemieślników. Następnie ogłosił tegorocznych laureatów: marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupę i mistrza kominiarskiego Henryka Kawalca. Medale zgodnie z wieloletnią tradycją wręczali prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.
Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości odznaczył uczestniczącego w uroczystości Piotra M. Mikosza, króla kurkowego "Europejczyka" Honorową Odznaką Rzemiosła przyznaną przez Związek Rzemiosła Polskiego.
Król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk" swoje wyróżnienia, statuetki "Guz Oracewicza" wręczył marszałkowi województwa Jackowi Krupie, Januszowi Kowalskiemu, prezesowi Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Januszowi Chwajołowi, prezesowi Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych i Małopolskiej Izby Budowlanych. Madal królewski otrzymał przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider.

Warto dodać również to, że uczestnicy uroczystością chwilą ciszy uczcili laureatów medalu, którzy zmarli w ostatnim czasie. Są to Ireneusz Bogusz i Józef Koczwara.

• MedalJozefa_1
  • MedalJozefa_10