niedziela, 28 maj 2023 14:56

Józef Wlazło i Marian Doupal - nestorzy rzemiosła

Sobotnia uroczysta celebracja jubileuszu 95-lecia Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości była okazją do spotkania nestorów rzemiosła krakowskiego i małopolskiego Józefa Wlazły w Miechowa, 97 letniego czynnego nadal zegarmistrza oraz Mariana Doupala z Krakowa, który mając 95 lat nadal jest czynnym fryzjerem.

Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wystąpił o odznaczenia dla sędziwych rzemieślników. Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego trafił do Mariana Doupala, natomiast Złoty Medal im. Jana Kilińskiego do Józefa Wlazły. Odznaczenia wręczali przedstawiciele najwyższych władz polskiego Rzemiosła, Jan Gogolewski, prezes Związku Rzemiosła Polskiego oraz dwaj jego zastępcy prof. Jan Klimek z Katowic, który pełni też funkcję prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Janusz Kowalski, który jest prezesem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

• Józef_Wlazło_z_córkami
  • Marian_Doupal