Wydrukuj tą strone
piątek, 17 luty 2017 12:47

Dyskusja o ograniczeniu ruchu w centrum miasta

Dziennik Polski piórem Piotra Tymczaka relacjonuje przebieg dwóch spotkań konsultacyjnych w sprawie ograniczenia ruchu w centrum miasta, w których uczestniczyli mieszkańcy Dzielnicy I Stare Miasto. ZIKiD zapowiedział, że osobne konsultacje zorganizuje dla przedsiebiorców. Prezes Janusz Kowalski zachęca do przygotowania się do tego spotkania i śmiałego prezentowania własnych przemyśleń i wniosków.
Oto główne wątki odbytych już konsultacji: Na spotkaniach w sprawie ograniczeń ruchu w Starym Mieście padł wniosek przeprowadzenia ogólnomiejskiego referendum w tej sprawie. Była też propozycja wprowadzenia wjazdówek, które mieszkańcy centrum mogliby rozdawać przyjeżdżającym do nich znajomym.
Propozycje padały podczas dwóch spotkań konsultacyjnych przeznaczonych dla mieszkańców Dzielnicy I Stare Miasto. Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu chcieli się dowiedzieć od krakowian, jakie mają zdanie co do proponowanych zmian.

Koncepcja przygotowana przez ZIKiT zakłada znaczne rozszerzenie obszaru, na który samochodem będą mogli wjeżdżać tylko mieszkańcy.

Podczas pierwszego spotkania poruszony został m.in. problem dowozu dzieci do szkół.

Podczas drugiej debaty problem dojazdu do sklepów poruszali przedsiębiorcy.

Michał Pyclik z ZIKiT przypomina, że czasu jest niewiele, bo wiosną trzeba zlikwidować ok. 2 tys. miejsc postojowych. Takie jest zalecenie wojewody. Ma to zapewnić pieszym na chodnikach przestrzeń o szerokości dwóch metrów, w wyjątkowych przypadkach - półtora metra. Michał Pyclik wyjaśnia więc, że do marca będą prowadzone konsultacje. Prowadzący spotkanie zapowiedział, że będzie spotkanie konsultacyjne dla przedsiębiorców.

Kolejne spotkanie konsultacyjne (debata ogólnomiejska) odbędzie się 22 lutego (godz. 17) - w Klubie pod Jaszczurami (Rynek Główny 8).

Czytano 1362 razy