piątek, 26 maj 2017 10:31

Nasi instalatorzy na konkursie w Brnie!

W tym roku po raz pierwszy uczniowie Rzemieślniczej ZSZ MIRiP wzięli udział w 20-tym finale Konkursu „Uczeń instalator 2017” zorganizowanym przez Střední škola Polytechnická w Brnie, który odbył się w dniach 26-28 kwietnia. W międzynarodowej olimpiadzie brali udział uczniowie klasy II-giej: Adam Leśniak i Jan Przeginiak pod czujnym okiem nauczyciela – Michała Jeziorowskiego. W tym roku uczestnicy z zagranicy i uczniowie czeskich szkół wykonywali te same zadania - była to „trójkombinacja“ czyli lutowanie miedzi, spawanie rur metalowych i „spawanie“ rurek z tworzyw sztucznych (plast). Wszystkie te części zostały następnie połączone według schematu. Pomimo ogromnej konkurencji i skomplikowanych zadań konkursowych naszej drużynie udało się wrócić do Polski z pucharem!

Konkurs odbywał się w niezwykłym otoczeniu – podczas międzynarodowych Targów Budowlanych. Wśród wystawców można było spotkać także polskich producentów. Ponadto wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy i trwające równocześnie konkursy – dla zdunów, dekarzy, kominiarzy i stolarzy.

W tym samym czasie w Brnie przebywali również przedstawiciele MIRiP – zastępca prezesa Grzegorz Mielnicki, zastępca dyrektora MIRiP Tomasz Kowalik oraz dyrektor RZSZ MIRiP Elżbieta Kosacka. Celem wizyty było wzmocnienie kontaktów pomiędzy Izbą a partnerami zagranicznymi oraz omówienie planu przyjazdu delegacji z Czech, która wizytowała Kraków (w tym naszą szkołę) w dniach 20-24 maja. Wydarzenie to było niezwykle ważne, ponieważ w skład delegacji wchodzili m.in. Wicewojewoda Kraju południomorawskiego Jan Witula oraz dyrektorzy czeskich szkół technicznych. Zdjęcia z ich pobytu opublikujemy już wkrótce.

 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_1
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_10
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_11
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_12
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_13
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_14
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_15
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_16
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_17
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_18
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_2
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_3
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_4
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_5
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_6
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_7
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_8
 • Brnokonkursinstalatorowthumbnail_Malopolska_Izba_Rzemiosla_i_Przedsiebiorczosci_Konkurs_Instalatorow_Brno1_9
Czytano 1411 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 26 maj 2017 12:37