piątek, 22 wrzesień 2017 11:52

Święto patrona optyków

W terminie 15 – 17.09.2017r. odbyły się kolejne Obchody Święta Patrona Optyków Polskich – Św. Hieronim 2017 tym razem w Nowym Sączu. Plan obfitował w wiele atrakcji oraz niespodzianek. Wyjazd rozpoczął się pod Domem Turysty w Krakowie. Autokar zabrał wszystkich do Starego Sącza, gdzie można było podziwiać bardzo urokliwy rynek. Następnie wszyscy udali się autokarem do hotelu w Nowym Sączu, spod którego pod wieczór skierowaliśmy się w lasy Łabowej pod schronisko PTTK na Hali Łabowskiej. To tam do późnych godzin nocnych odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, tańcowanie oraz biesiadowanie przy góralskiej muzyce.

W sobotę o g. 10.00 w towarzystwie Pocztów Sztandarowych oraz Starszyzn Cechowych odbyła się Msza Św. za Optyków, Rzemieślników oraz ich rodzin. W południe udaliśmy się do skansenu gdzie na wszystkich czekali przewodnicy, którzy oprowadzali po skansenie, parku etnograficznym oraz miasteczku galicyjskim. Po obiedzie w hotelu miała miejsce wystawa optyczna, a tam można było podglądnąć najnowsze trendy w optyce. Wieczorem natomiast uczestnicy Święta Hieronima zaproszeni zostali do pięknej sali na uroczysty bankiet, podczas którego Prezes Małopolskiego Cechu Optyków Marian Wójcik uroczyście wszystkich przywitał a w szczególności:

Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej – Wiesława Jopka,
    V-ce Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej – Jerzego Kotalę,
    Prezesa Cechu Optyków w Warszawie – Jerzego Wysockiego,
    Prezesa Lubelskiego Cechu Optyków – Artura Polara wraz z małżonką Dorotą Polar,
    Członka Zarządu Lubelskiego Cechu Optyków – Roberta Polaka wraz z małżonką Luizą Polak,
    Prezesa Cechu Rzemiosł Skórzanych i Innych Zawodów – Jana Baltazę,
    Vice Prezesa Cechu Rzemiosł Skórzanych i innych Zawodów oraz Członka Zarządu Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Andrzeja Dębowskiego wraz z małżonką Kasią Dębowską,
    V-ce Prezesa Małopolskiej Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Grzegorza Mielnickiego,
    Dyrektora Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Annę Adamczyk,
    Dyrektora Zarządzającego firmy Essilor Polonia – Adama Mamoka,
    Dyrektora Działu Optyki Okularowej firmy Carl Zeiss – Mirosława Szczurowskiego,
    Członka Zarządu Cechu Optyków w Warszawie oraz Członka Zarządu Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej – Andrzeja Dąbrowskiego wraz z małżonka Bogusławą Dąbrowską,
    Prezesa Cechu Rzemiosła Drzewnych i Innych Zawodów – Jana Ciszka,
    Kierownika Cechu Rzemiosł Różnych w Wolbromiu – Wacława Gila wraz z małżonką Zdzisławą Gil,
    Członka Cechu Optyków w Warszawie – Jerzego Jarosza,
    Przedstawicieli firmy Carl Zeiss – Jarosława Głuchowskiego oraz Łukasza Leja,
    Przedstawiciela Firmy Essilor – Damiana Roszczuka,
    Przedstawiciela firmy Anne Marie – Grzegorza Grylewicza wraz z młżonką Renatą Grylewicz,
    Przedstawicieli firmy Skorpion – Piotra Szczepańskiego, Krzysztofa Urbana,
    Przedstawiciela firmy Feniks Media z redakcji magazynu Optyk Polski – Krzysztofa Kusiaka.

Odznaczone oraz wyróżnione zostały następujące osoby:

* Medal „Za Zasługi dla Optyki Polskiej” otrzymał Dyrektor Zarządzający firmą Essilor Polonia Adam Mamok oraz Dyrektor Działu Optyki Okularowej firmy Carl Zeiss Mirosław Szczurowski.

* W dowód uznania oraz w podziękowanie za pomoc w budowie prestiżu MCO, ręcznie dekorowane amfory Villa Italia otrzymali szanowni przyjaciele: Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek oraz V-ce prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Jerzy Kotala; Prezes Cechu Skórzanego oraz Innych Zawodów Jan Baltaza oraz V-ce Prezes Cechu Skórzanego i Innych Zawodów Andrzej Dębowski.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej integracji w przyszłym roku.

• Hieronim
  • Hieronim1