piątek, 02 luty 2018 18:43

Pożegnanie z koledą w klubie Na Kotłowem

Po raz siódmy w święto Matki Bożej Gromnicznej, z inicjatywy starszego Małopolskiego Cechu Optyków Mariana Wójcika, krakowscy rzemieślnicy żegnali się z okresem kolędowania, gasili ostatnie światełka na choince. Śpiewał Makino - Aleksander Kobyliński. Spotkanie prowadził Mieczysław Czuma.

Kilkadziesiąt osób sympatycznie spędziło ten wieczór. Śpiewano kolędy, ale red. Mieczysław Czuma zadbał również o przekazywanie ciekawostek dotyczących nie tylko kolędowania. Przy okazji promowano ostatnią książkę Leszka Mazana pt. "Jest tam w Krakowie kościół Maryi Panny..."
Po błogosławieństwie, którego udzielił zebranym ks. Łukasz Michalczewski z Bazyliki Mariackiej, wszyscy ochoczo śpiewali kolędy. Największe brawa zebrały dwie kilkuletnie solistki Adrianna Moszyńska i Michalina Wójcik.
Wsród gości był m.in. wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk. Władze Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentowali prezes Janusz Kowalski z zastępcami Grzegorzem Mielnickim i Tadeuszem Dąbrowskim, zastępca dyrektora Izby Tomasz Kowalik. Byli również szefowie i członkowie cechów. Z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej przyszli prezes Wiesław Jopek i Ewa Krzywdzińska, pełnomocnik Prezydium KKK ds. imprez kulturalnych i sportowych. Warto dodać, że Zarząd MIRiP dofinansował wydarzenie.

• koledapozegnanie_1
  • koledapozegnanie_10