poniedziałek, 07 maj 2018 16:51

Wyniki XVIII edycji Konkursu wiedzy o zasadach „BHP”

Dnia 26 kwietnia 2018r, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy przeprowadziła po raz osiemnasty regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”.

Uroczystego otwarcia i rozpoczęcia konkursu dokonał zastępca prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Tadeusz Dąbrowski, który podkreślił, że umiejętność pracy bezpiecznej, pracy w zgodzie z prawem, dbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych ludzi to kompetencje, które będą towarzyszyć w całym dorosłym życiu zawodowym. W konkursie wzięło udział 17 uczniów reprezentujących m.in. naszą Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia, Branżową Szkołę I Stopnia w Olkuszu, Zespół Szkół w Miechowie, Zespół Szkół w Gdowie. Uczestnicy to uczniowie odbywający przygotowanie zawodowe u pracodawców zrzeszonych zarówno w krakowskich cechach branżowych oraz w cechach terenowych.

Konkurs przeprowadziła komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący: Mariusz Pyrcz - zastępca Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie;

Członkowie:

Artur Samek - przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie;

Anna Majerek - przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie;

Anna Adamczyk - Dyrektor MIRiP w Krakowie;

oraz Agnieszka Walczak Szefer i Sylwia Karasiewicz - pracownicy MIRiP w Krakowie.

Po przeprowadzonej części pisemnej konkursu polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań z zakresu prawa pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy wyłoniono szóstkę finalistów zakwalifikowanych do części ustnej konkursu:

* Jan Iskra - (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) - Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce. Mistrz szkolący: Marek Lasoń

* Ewelina Antos - (cukiernik) - Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Wadowicach. Mistrz szkolący: Robert Pióro

* Dominika Grabka - ( cukiernik ) - Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie. Mistrz szkolący: Jacek Mróz

* Zuzanna Wajda - (cukiernik) - Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie. Mistrz szkolący: Grzegorz Lisicki

* Roksana Łaskawiec – ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Olkuszu. Mistrz szkolący : Sylwia Rogozik

* Szymon Ślusarek - ( blacharz samochodowy ) – Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych i Małych Przedsiębiorców w Krakowie. Mistrz szkolący: Tadeusz Dąbrowski

Druga cześć konkursu – ustna – wyłoniła

I miejsce – Dominika Grabka

II miejsce – Zuzanna Wajda

Naszą Izbę podczas XVIII-go Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP w dniu 23 maja 2018r. w Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie będą reprezentować Zuzanna Wajda oraz Szymon Ślusarek.

Zastępca Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie – Tadeusz Dąbrowski, dokonał podsumowania i oceny konkursu podkreślił, iż ma nadzieję, że uczestnicy konkursu będą przygotowani do tego, aby w przyszłości umieć weryfikować ryzyko zawodowe, a także przewidywać konsekwencje określonych zdarzeń.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, natomiast dla zwycięzców oraz finalistów zostały przygotowane wartościowe nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy oraz przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości Krakowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Za tegorocznych zwycięzców trzymamy kciuki i życzymy „wygranej” w etapie ogólnopolskim w Warszawie!!!

• KonkursBHP1
  • KonkursBHP10