poniedziałek, 28 styczeń 2019 10:54

Szkolenie dla członków Komisji Egzaminacyjnych

W dniu 24 stycznia b.r. odbyło się kolejne szkolenie dla osób wchodzących w skład komisji egzaminacyjnych Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie przeprowadzających egzaminy czeladnicze i mistrzowskie.

Szkolenie rozpoczęło się od uroczystego wręczenia powołań członkom komisji na pięcioletnią kadencję, obowiązującą w okresie 2018r - 2023r przez prezesa Izby – pana Janusza Kowalskiego.

Szkolenie prowadziła zaproszona dyrektor Izby Rzemieślniczej w Opolu pani Grażyna Dębicka Ozorkiewicz - trener szkoleniowy Związku Rzemiosła Polskiego. Program obejmował: zagadnienia prawne dotyczące działalności komisji; kwalifikacje czeladnika i mistrza w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji; wykorzystanie platformy EWR – jako nowego narzędzia w pracy komisji egzaminacyjnych;

warunki dopuszczenia do egzaminów czeladniczych/mistrzowskich oraz tryb i zasady przeprowadzania; prawidłowa organizacja i przebieg egzaminów; zasady formułowania pytań i zadań egzaminacyjnych oraz proces prawidłowego oceniania.

Poruszono również wybrane zagadnienia z psychologii, reagowanie w trudnych i stresujących sytuacjach oraz pozytywne i negatywne strony pracy członka komisji.

Szkolenie zakończyło się podsumowaniem i wręczeniem zaświadczeń przez zastępcę prezesa Izby – Pana Tadeusza Dąbrowskiego.

• SzkolIzb
  • SzkolIzb1