czwartek, 18 kwiecień 2019 10:55

Wyniki XIX edycji Konkursu wiedzy o zasadach „BHP”

Dnia 15 kwietnia 2019r, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy przeprowadziła po raz dziewiętnasty regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Uroczystego otwarcia i rozpoczęcia konkursu dokonał prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Janusz Kowalski, który podkreślił, że umiejętność pracy bezpiecznej, pracy w zgodzie z prawem, dbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych ludzi to kompetencje, które będą towarzyszyć w całym dorosłym życiu zawodowym. W konkursie wzięło udział 21 uczniów reprezentujących m.in. naszą Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia, Branżową Szkołę I Stopnia nr 4 w Olkuszu, Zespół Szkół nr 1 w Miechowie, Zespół Szkół w Gdowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnicy to uczniowie odbywający przygotowanie zawodowe u pracodawców zrzeszonych w krakowskich cechach branżowych oraz w cechach terenowych.

Konkurs przeprowadziła komisja konkursowa w składzie:
Przewodniczący: Artur Samek - przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie;
Członkowie:
Wiesław Owsiński - przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie;
Anna Adamczyk - dyrektor MIRiP w Krakowie;
Agnieszka Walczak Szefer i Sylwia Karasiewicz pracownicy MIRiP w Krakowie.

Po przeprowadzonej części pisemnej konkursu polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań z zakresu prawa pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy wyłoniono szóstkę finalistów zakwalifikowanych do części ustnej konkursu:
· Dominika Grabka - ( cukiernik ) - Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie, mistrz szkolący: Jacek Mróz
· Ewelina Antos - (cukiernik) - Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Wadowicach, mistrz szkolący: Robert Pióro
· Jan Iskra - (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) - Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce, mistrz szkolący: Marek Lasoń
· Natalia Trzcionkowska ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Olkuszu, mistrz szkolący: Sylwia Rogozik
· Roksana Łaskawiec – ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Olkuszu, mistrz szkolący : Sylwia Rogozik
· Kruźlak Anna – ( fryzjer) – Cech Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, mistrz szkolący : Marzena Sikora.

Druga cześć konkursu – ustna – wyłoniła:

I miejsce – Ewelina Antos
II miejsce – Dominika Grabka

Zwyciężczynie I i II miejsca będą reprezentować naszą Izbę podczas XIX-go Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP w dniu 22 maja 2019r w Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie

Podsumowania konkursu dokonali Mariusz Pyrcz – zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru oraz Tadeusz Dąbrowski - zastępca prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, natomiast dla zwycięzców oraz finalistów zostały przygotowane nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy oraz przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości Krakowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcą i życzymy „wygranej” w etapie ogólnopolskim w Warszawie!!!

• AniaIzba0000001
  • AniaIzba000001