wtorek, 02 lipiec 2019 21:52

XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Dyrektor Izby Anna Adamczyk przekazała relację z pielgrzymki na Jasną Górę.

W dniu 30 czerwca 2019 odbyła się XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka  Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, której organizatorem była Izba Rzemieślnicza w Kaliszu. Mszę św. koncelebrował ekscelencja ksiądz biskup ordynariusz diecezji kaliskiej Edward Janiak. Przed mszą świętą najlepsi mistrzowie i ich uczniowie z Izb Rzemieślniczych otrzymali  okolicznościowe  wyróżnienia.  Za przekazanie uczniowi wysokich kwalifikacji zawodowych dyplom otrzymali: mistrz Andrzej Gwizdała mechanik pojazdowy z Przegini k/Olkusza i jego uczeń Leopold Jeleń. W mszy św. uczestniczył prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski i zastępca prezesa Jan Klimek. Po Mszy św. starszyzna cechowa i poczty sztandarowe przeszły przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Z Krakowa pielgrzymi rzemieślnicy wyruszyli autokarem z ul. Słowiańskiej 3. Duchową opiekę podczas pielgrzymki naszych  rzemieślników  sprawował   ksiądz Mariusz z Bazyliki Mariackiej.

• Pielgrzymka1
  • Pielgrzymka2