wtorek, 28 kwiecień 2020 19:49

Rzemiosło nadal traktowane jest po macoszemu

Wtorek, 28 kwietnia był bardzo pracowitym dniem dla prezesa Janusza Kowalskiego. Uczestniczył w kilku poważnych wideokonferencjach. Bardzo długo trwało posiedzenie Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego, podczas którego omawiano najważniejsze sprawy, w tym przygotowywanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej 3.0 i odmrażaniu gospodarki. Zdaniem rzemieślników i ich organizacji, faktyczne przeciwdziałanie negatywnym skutkom społeczno-gospodarczym kryzysu spowodowanego pandemią wymaga stałego monitoringu proponowanych i wdrażanych rozwiązań oraz pilnego reagowania decydentów na problemy zidentyfikowane przez odbiorców wsparcia, zarówno w obszarze legislacyjnym, informacyjnym i interpretacyjnym.

Godzinę i czterdzieści minut trwała wieczorna wideokonferencja Prezydium Rady Dialogu Społecznego poświęcona projektowi procedowanej właśnie ustawy (Tarcza Antykryzysowa 3.0). Wprowadzenia do dyskusji dokonała wicepremier Jadwiga Emilewicz, w konferencji uczestniczyli ze strony rządowej również minister Marlena Moląg a także Olga Semeniuk i Stanisław Szwed. Wideokonferencje prowadził Andrzej Malinowski, prezydent Pracodowaców Rzeczpospolitej Polskiej. Bardzo zdecydowanie zabrzmiał w tej debacie głos Janusza Kowalskiego, który odpowiadając minister Marlenie Morąg na jej stwierdzenie, że w ramach pracy przy ustawie 3.0 nie przewiduje się by objęła ona rzemieślników, jest to w tym momencie niemożliwe, natomiast można pomyśleć o nowelizacji ustawy o rzemiośle, ale nie w casie COVID, nie tu i nie teraz. Postulaty donas wpłynęły, bedziemy zajmować sie tym dopiero w drugiej połowie roku - dodała minister. Janusz Kowalski stwierdził, że bez pomocy rządu rzemiosło nie przetrwa tych najbliższych miesięcy.

Zobacz film na naszym Youtube: https://youtu.be/KiGrm_zTH5Q

Czytano 1328 razy Ostatnio zmodyfikowano wtorek, 28 kwiecień 2020 20:16