wtorek, 09 czerwiec 2020 12:36

Pogrzeb Andrzeja Włocha

Na cmentarzu na Rakowicach odbył się pogrzeb Andrzeja Włocha, byłego wieloletniego Cechmistrza Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów. W imieniu rzemieślników zmarłego pożegnał Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Śp. Andrzej Włoch zawodu uczył się w firmie Juliana Koska, jego ojczym i Matka Olga Berdziakiewiczowa prowadzili zakład złotniczy przy ul. Floriańskiej, który następnie przejął i przez kilkadziesiąt lat prowadził śp. Andrzej. W 1989 zainicjował utworzenie na nowo samodzielnego Cechu, który po wojnie działał jako sekcja w Cechu Rzemiosł Metalowych. To w pracowni śp. Andrzeja Włocha powstała pieczęć cechowa, którą od kilkudziesięciu lat pieczętowane są wszystkie dokumenty. W pogrzebie oprócz rodziny uczestniczyli przedstawiciele krakowskiego rzemiosła i władzami Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów na czele z Cechmistrzem Jackiem Kurczabem, był poczet sztandarowy cechu. Nad grobem zmarłego przemawiał prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.

• Włoch
  • Włoch1