wtorek, 07 czerwiec 2022 20:43

Odnowione, piękne boiska sportowe przy naszej szkole

Wtorek, 7 czerwca 2022 r. przejdzie do historii krakowskiego rzemiosła. W tym dni otwarto zrewitalizowaną strefę sportową przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Do dyspozycji uczniów są teraz boiska – do piłki nożnej i wielofunkcyjne, a także wyjątkowa strefa street workout do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki. W uroczystości wzięła udział zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Gości było dużo, ale i inwestycja imponująca. Przyszli więc na spotkanie z młodzieżą i uroczyste przecięcie wstęgi na nowym obiekcie poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, dyrektor Magistratu Marta Nowak, dyrektor Infrastruktury Sportowej Miasta Krakowa Krzysztof Kowal, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek. Współgospodarzem uroczystości, obok dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Elżbiety Kosackiej, był prezes MIRiP Janusz Kowalski. Na uczestników uroczystości czekały dwa wielkie torty, oba w kształcie boisk sportowych przygotowane przez słynną w Krakowie cukiernię Cichowskich.

W październiku ubiegłego roku rozpoczął się projekt rewitalizacji boisk przyszkolnych i terenów sportowo-rekreacyjnych przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. ks. kard. Adama S. Sapiehy Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Dziś, po zaledwie kilku miesiącach, oddano do dyspozycji uczniów boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki i tenisa) o nawierzchni poliuretanowej i wyjątkową strefę street workout do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki. To daje całej społeczności szkolnej sposobność do szerokiego zakresu treningów – zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych oraz do rozgrywania turniejów w sportach zespołowych na świeżym powietrzu. Boisko szkoły noszącej imie wielkiego kardynała poświęcił kapelan rzemieślników ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej.

– Dziękuję wszystkim dzisiaj tu obecnym, a zwłaszcza wykonawcy inwestycji. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pracy uczniowie z Rzeźniczej będą mogli rozwijać się fizycznie, a dostęp do nowoczesnej infrastruktury stanie się dla części z nich inspiracją do rozpoczęcia zawodowej kariery sportowej – powiedziała podczas uroczystości zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Wykonawcą inwestycji, której koszt wyniósł prawie 1,160 mln zł była firma „Eversport” z Warszawy.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://www.izba.krakow.pl/images/2022/boiska mirip

• boiskamirip_1