środa, 21 wrzesień 2022 13:29

Obradowała Rada Starszych naszej Izby

W siedzibie Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w dniu 21 września obradowała Rada Starszych. Obradom przewodniczył prezes Janusz Kowalski.
W trakcie zebrania prezes Janusz Kowalski podsumował pielgrzymkę rzemiosła do Sanktuarium Maryjnego do Kalwarii Zebrzydowskiej. Omówił także bieżącą sytuację gospodarczą kraju oraz sytuację rzemiosła i drobnej przedsiębiorczości.

W tym punkcie poruszono sprawę opłat za parkowanie w centrum miasta dla firm świadczących usługi dla ludności, np. kominiarzy, którzy przyjeżdżają samochodami ze sprzętem pod wskazany adres. Muszą kupować bilety w parkomatach co podwyższa koszty świadczonych usług.
Dużo uwagi poświęcono trudnej sytuacji rzemiosła wynikającej z podniesienia cen gazu i energii elektrycznej. Prezes oraz członkowie Rady Starszych widzą potrzebę zwołania w tej sprawie wielkiego zebrania z udziałem reprezentacji piekarzy z całej Polski, przedstawicieli Izb Rzemiosła z Tarnowa, Nowego Sącza i Bielska-Białej (które podpisały porozumienie o współpracy z Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości) oraz reprezentantów Małopolskieego Porozumienia Organizacji Gospodarczych. Na takie spotkanie trzeba zaprosić przedstawicieli władz oraz posłów i senatorów, a także przedstawicieli mediów w tym przede wszystkim telewizji.
Stanisław Słowik, starszy Cechu Metalowego wnioskował o pełną informację na temat działań Związku Rzemiosła Polskiego w sprawie pomocy rzemiosłu w kwestiach energii elektrycznej i gazu.
Prezes Janusz Kowalski przypomniał również o kalendarzu wyborczym, który szybko biegnie. Zaapelował o wytypowanie kandydatów do organów samorządowych oraz Sejmu i Senatu.
Uczestniczący w posiedzeniu Rady Starszych Adam Cichowski, właściciel znanej cukierni z ul. Starowiślnej otrzymał specjalny dyplom dziękczynny za ufundowanie dwóch wielkich tortów na uroczystość otwarcia boisk szkolnych przy naszej Szkole Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Rzeźniczej w Krakowie.

• 20220921_111353
  • 20220921_111412