środa, 22 grudzień 2021 23:07

Spotkanie wigilijne krakowskiego Bractwa Kurkowego

W hotelu Kazimierz u króla kurkowego Adama Rajpolda "Casmirusa" 21 grudnia 2021 r. odbyło się wigilijne spotkanie braci kurkowych. Kilkunastu braci zostało uhonorowanych odznaczeniami: krzyżami krakowskiego Bractwa Kurkowego, medalami królewskimi, medalami prezesa Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych. Marek Długosz, król Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych przygotował dla kilku braci specjalne bańki choinkowe ze srebrnym kurem dedykowane poszczególnym osobom.

Małopolskią Izbę Rzemiosła i Przedsębiorczości w Krakowie reprezentował prezes Janusz Kowalski, który przypomniał o rodowodzie Bractwa Kurkowego, przekaza pozdrowienia i życzenia świąteczne w imieniu prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego i zaapelował wszustkich o szczepienia przeciw Covid-19.
Kapelan bracki ks. inf. Dariusz Raś, Archiprezbiter Bazyliki Mariackiej odmówił modlitwę i pobłogosławił chleb i opłatki. Po życzeniach świątecznych i noworocznych o obyczajach kolędniczych w Krakowie opowiadali redaktorzy Mieczysław Czuma i Leszek Mazan, a do wspólnego kolędowania wciągała uczestników spotkania Barbara Leśniak.
Krakowscy bracia z radością powitali w swoim gronie gości z Bractwa Kurkowego w Tarnowie oraz w Gorlicach, a także Braci Honorowych generałów: Edwarda Gruszkę, Sławomira Kowalskiego i Tomasza Drewniaka.

Czytano 251 razy