t.kowalik

t.kowalik

social facebook iconDołącz do wydarzenia na Facebooku (klikając TUTAJ)social facebook icon

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców na wyjątkowy II Rzemieślniczy Piknik Rodzinny! Jest to już druga edycja Pikniku organizowana przez MIRiP. Piknik odbędzie się 18 maja 2024 w godzinach 10:00 - 14:00 na stadionie Juvenii, ul. Na Błoniach 7 w Krakowie.

Podczas Pikniku dzieci będą mogły:

- zobaczyć jak wygląda WARSZTAT RZEMIEŚLNICZY i na czym polega PRACA RZEMIEŚLNIKA;

- ulepić naczynia z gliny;

- wziąć udział w zajęciach z decoupage;

- samodzielnie wykonać zabawki z drewna;

- zjechać na olbrzymiej DMUCHANEJ ZJEŻDŻALNI;

- stworzyć makramy;

- pomalować swoje buźki;

- pograć w gry zespołowe;

- wziąć udział w licznych konkursach.

 

Ponadto każdy uczestnik wydarzenia otrzyma WATĘ CUKROWĄ! Na terenie wydarzenia znajdować się będą specjalne namioty, w którym przedstawiciele MIRiP będą promować naukę zawodu w rzemiośle oraz organizować zajęcia rzemieślnicze. Dodatkowo na terenie obiektu będą rozstawione zdjęcia wykonane w zakładach rzemieślniczych z opisami poszczególnych zawodów. Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY. Serdecznie zapraszamy!

Informujemy, że w dniu 29.03.2024 (piątek) budynek Izby będzie nieczynny.

25 marca od godziny 8:00 przedsiębiorcy mogą składać wnioski w ramach programu Małopolskie Bony Rozwojowe Plus! Polecamy punktualność, ponieważ dofinansowanie rozchodzi się jak świeże bułeczki od Mistrza piekarskiego.

Gorąco zachęcamy nasze Cechy do udziału w Programie „Małopolska Lokalnie”. Aby ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 6000,00 zł Cech musi spełnić dwa warunki:

1. siedziba Cechu w województwie małopolskim;

2. roczny przychód za poprzedni zakończony rok obrotowy nie może przekroczyć 50 tys. zł.

Rysujcie, malujcie, fotografujcie i filmujcie - czekamy na Wasze prace! Zadaniem konkursowym jest stworzenie rysunku, fotografii lub krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Zakład Ubezpieczeń Oddział w Krakowie zaprasza na dyżur telefoniczny, podczas którego będzie można uzyskać pomoc w sprawach:

-zatrudniania niani;
-zasiłku opiekuńczego;
-świadczenia wspierającego;
-waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych.

 

Już w najbliższą sobotę II Kongres Krakowskich Przedsiębiorców. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Fabryczna CKF_13 przy ul. Fabrycznej 13 w Krakowie. Szczególnie zapraszamy na godzinę 14:00, na panel "Rzemiosło kuźnią talentów" w którym weźmie udział Prezes MIRiP Janusz Kowalski oraz Pełnomocnik MIRiP, Adwokat Justyna Podlińska.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie Kongresu (po kliknięciu TUTAJ).

Aktualnie trwają konsultacje społeczne dot. podstawy programowej. Dla nas, szczególnie ważne są przedmioty nauczane w Szkole Branżowej I Stopnia. Zmiany będą dotyczyć m. in. przedmiotów: język polski, język obcy nowożytny, historia, matematyka, biologia, geografia, chemia, fizyka, informatyka.
Prosimy o przesyłanie do nas uwag od Państwa: Mistrzów szkolących oraz Młodocianych pracowników. To Państwo wiecie najlepiej, z którymi przedmiotami uczniowie mają największe problemy. Wszelkie uwagi przekażemy do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Szczegóły oraz projekty podstaw programowych dostepne na stronie MEN (po kliknięciu TUTAJ).

wtorek, 06 luty 2024 14:39

KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW za nami!

W minioną niedzielę, 4 lutego, Hala 100-lecia KS Cracovia przy al. Marszałka Ferdinanda Focha 40 zamieniła się w centrum artystycznego święta – „KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW”. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Cech Rzemiosł Różnych w Krakowie, stało się najważniejszym punktem dla miłośników branży beauty, zgromadzonych z całej Polski.

Strona 1 z 25