piątek, 28 kwiecień 2023 17:35

Wspomnienie o mistrzu Stefanie Przebindowskim

We wtorek, tj. 25 kwietnia 2023 roku w sali na Kotłowem Cechu Rzemiosł Spożywczych odbyło się spotkanie poświęcone pamięci śp. Stefana Przebindowskiego, byłego członka tego Cechu, byłego przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczo-Mistrzowskiej MIRiP w zawodzie cukiernik. Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentowali prezes Janusz Kowalski i dyrektor Izby Anna Adamczyk.

Śp. Stefan Przebindowski arcymistrz sztuki cukierniczej, właściciel cukierni "Stefanek", był wspaniałym i życzliwym, zaangażowanym w sprawy szkolenia zawodowego młodych adeptów sztuki cukierniczej, zawsze skromny, wyrozumiały i cierpliwy. Przyjaciel wszystkich. Wspomnieniami o śp. Stefanie Przebindowskim dzielili się żona i córka Anna, a także Marta Niebielska, Wiesław Zuzek, Jan Machnicki i prezes Janusz Kowalski. Stefan Przebindowski swoją sztuką cukierniczą rozsławił polskich cukierników w świecie, biorąc udział w wielu konkursach i zdobywając wysokie nagrody.

Fotografie: Jacek Balcewicz

• Przebin