czwartek, 26 październik 2023 07:31

Jubileusz 25-lecia Małopolskiego Cechu Naturopatów, Bioenergoterapeutów i Radiestetów

W ubiegłą sobotę, tj. 21 października 2023r. Małopolski Cech Naturopatów, Bioenergoterapeutów i Radiestetów obchodził Jubileusz 25-lecia swojego istnienia. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele MIRiP: Prezes Janusz Kowalski z żoną, Dyrektor Anna Adamczyk wraz z Zastępcą dyrektora Tomaszem Kowalikiem, Pełnomocnik MIRiP Adwokat Justyna Podlińska oraz Przewodniczący Ogólnopolskiej Komisji Bioenergoterapeutów, Radiestetów i Naturopatów ZRP prof. Jan Mackiewicz.

Wydarzenie odbyło się w krakowskiej restauracji Avangarda. Przed oficjalnym rozpoczęciem uroczystości odwiedzający mogli spotkać się z zaproszonymi członkami Cechu w ramach akcji "Festiwal rzemiosła" i poznać tradycyjne metody i techniki wykorzystywane w energoterapii, naturopatii i radiestezji. Zaproszeni energoterapeuci pokazali jak wykorzystać techniki, aby pomóc uczestnikom w osiągnięciu równowagi energetycznej i poprawy ich dobrostanu oraz dzielili się wiedzą na temat miejscowych ziół, naturalnych terapii i praktyk zdrowotnych.

Część oficjalną prowadziła Starsza Cechu Pani Stefania Mazurek. Po przywitaniu gości, zaprezentowano 25 letnią historię Cechu: genezę jego powstania, wspomniano najważniejszych Członków Cechu, przedstawiono zasięg i najwazniejsze zrealizowane działania.

Nastepna prezentacja została przedstawiona przez Tomasza Kowalika i dotyczyła najważniejszych działań MIRiP na przestrzeni ostatnich 10 lat: stworzenia Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie, najwazniejszych remontów w budynkach MIRiP oraz budowę kompleksu sportowego przy szkole, realizacji wielu projektów w tym tych realizowanych z Polskiego Inkubatora Rzemiosła oraz obecnie realizowanych jak np. "Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!".

Po prezentacjach głos zabrał Prezes Janusz Kowalski, który opowiedział ze swojej perspektywy, jak wyglądało utworzenie Cechu i jak widzi jego działalność w ostatnich latach. Po przemówieniu Prezes wraz z Zarzadem Cechu przystąpili do wręczania odznaczeń dla zasłużonych Członków Cechu.

Zwieńczeniem uroczystości była uroczysta kolacja.

• CechJubileusz01
  • CechJubileusz2