piątek, 29 wrzesień 2017 10:41

Ślubowanie klas I oraz spotkanie podsumowujące projekt POWER

27 września był szczególnym dniem w życiu naszej szkoły – w tym dniu wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście brali udział w ślubowaniu klas pierwszych. Uroczystość zwieńczyło spotkanie podsumowującym projekt „NAUKA+ZAWÓD = LEPSZY START W DOROSŁOŚĆ. Staże zawodowe 20 uczniów w przedsiębiorstwach w Niemczech.”

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Prezes Janusz Kowalski wraz z całym Zarządem, Dyrekcja MIRiP, członkowie Komisji Oświaty oraz pracownicy MIRiP. Wydarzenie rozpoczęła uroczystość ślubowania – po odsłuchaniu Hymnu Rzemiosła Polskiego uczniowie klas pierwszych przysięgali na sztandar Izby sumienne wykonywanie uczniowskich obowiązków i godne reprezentowanie szkoły.

Następnym punktem wydarzenia była prezentacja aktualnych wydarzeń z życia szkoły przygotowana przez nauczyciela Wychowana Fizycznego Wojciecha Zguda. Po prezentacji na wszystkich obecnych czekała niespodzianka – film o zawodach przygotowany przez absolwentów szkoły: Klaudię Kubiś i Bartka Oszywę. Ogłoszono również pierwszego w historii szkoły Przewodniczącego: Przemysława Borutę.

Następnym punktem programu było przedstawienie przez z-cę dyrektora Tomasza Kowalika zrealizowanego przez MIRiP Projektu „NAUKA+ZAWÓD = LEPSZY START W DOROSŁOŚC”, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły w okresie od 20 sierpnia do 2 września odbyli praktyki w niemieckich przedsiębiorstwach. Wszyscy obecni mogli zobaczyć jak wyglądała praktyka na specjalnie w tym celu przygotowanym filmie, który będzie dostępny na naszej stronie już niebawem wraz z podsumowaniem projektu w zakładce „PROGRAMY”. Ostatnim punktem programu było wręczenie uczestnikom projektu Certyfikatów potwierdzających mobilność. Gromkie brawa otrzymali od uczestników projektu opiekunowie: Sabina Szponer, Paulina Zachara, Wacław Gil oraz Marcin Kanar za wzorową opiekę i świetny kontakt z uczniami podczas mobilności.

Prezes Janusz Kowalski w swoim wystąpieniu ogromną rolę szkolnictwa zawodowego w gospodarce światowej. Dzięki umiejętnością nabytym za granicą podczas stażu uczniowie będą mogli lepiej przygotować się do rozwijania swojej kariery zawodowej. W tym roku do szkoły uczęszcza aż 150 uczniów i każdy z nich będzie mógł brać udział w wydarzeniach organizowanych w szkole – już niedługo rusza rekrutacja do kolejnego projektu mobilnościowego. Tym razem nasi uczniowie odwiedzą Czechy.

 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER101
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER110
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER113
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER123
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER132
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER138
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER163
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER166
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER169
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER61
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER64
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER67
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER79
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER85
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER89
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER91
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER92
 • Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP_PO_WER97

Czytano 1078 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 02 październik 2017 11:56